Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy

Miałeś szkodę komunikacyjną?

Należy Ci się auto z OC sprawcy?

Otrzymasz bezpłatne pojazd zastępczy a my

załatwimy wszystkie formalności za Ciebie!

ZADZWOŃ 503502642

Jeżeli byłeś poszkodowany podczas wypadku lub kolizji drogowej to otrzymasz od nas całkowicie za darmo samochód zastępczy.

Jakie korzyści?

Jak odbiorę bezpłatne auto zastępcze?

* Darmowy transport klienta dostępny tylko na terenie Lublina

Wynajem samochodu z OC sprawcy

Nie potrzeba dużo, by uszkodzić auto. Wiele osób mogło się już niestety przekonać, że na drodze wystarczy jedynie krótka chwila nieuwagi, by stracić panowanie nad kierownicą i… stłuczka gotowa. Naprawa pojazdu wiąże się z przynajmniej kilkudniowym remontem, nie wspominając o zakupie nowego samochodu w przypadku stwierdzenia szkody całkowitej. Czy wiesz, że ubezpieczenie gwarantuje poszkodowanemu nie tylko likwidację szkody, ale i auto zastępcze? Jako osobie poszkodowanej w kolizji drogowej lub podczas wypadku przysługuje Ci samochód zastępczy z OC sprawcy. Nie wahaj się korzystać ze swoich praw.

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy

Jeszcze w nie tak odległej przeszłości mało kto wiedział o tej możliwości. Ubezpieczyciele długo bronili się przed wypłacaniem kosztów związanych z eksploatacją auta zastępczego przez osobę poszkodowaną. Osoby te najczęściej słyszały, że ich pojazd nie był eksploatowany w celach zarobkowych, lub „poszkodowany miał dostęp do komunikacji zbiorowej”. Hulanka ubezpieczycieli zakończyła się wraz z zatwierdzoną przez Sąd Najwyższy uchwałą, która rozwiała wszelkie wątpliwości.

Regulacje prawne

Według uchwalonej ustawy nie możesz ubiegać się o pieniądze na wypożyczenie samochodu, gdyż utrata możliwości użytkowania pojazdu nie jest szkodą majątkową. Niemniej jednak sam wynajem staje się taką szkodą, której koszt ubezpieczyciel już jest zobowiązany pokryć. Według oświadczenia Rzecznika Finansowego, poszkodowanemu przysługuje pojazd, z którego najmu będzie korzystać w czasie naprawy uszkodzonego auta lub do czasu zakupu innego. Są to wydatki “celowe i ekonomicznie uzasadnione”.

Czy wynajem jest bezkosztowy?

Uważasz, że nie posiadasz odpowiednich środków na auto z OC sprawcy? A może po prostu nie chcesz czekać na zwrot kosztów od ubezpieczyciela? Bez obaw, u nas wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy odbywa się bezgotówkowo – nie musisz angażować kosztów własnych. Oznacza to, że ubezpieczyciel pokrywa koszty wynajmu, a rozliczenie odbywa się bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Pamiętaj, że taka możliwość przysługuje Ci jedynie w momencie, gdy na czas naprawy nie posiadasz innego pojazdu, który możesz użytkować.

Na jak długi czas przysługuje samochód zastępczy?

Według obowiązujących przepisów auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje Ci przez cały okres naprawy Twojego samochodu. Wynajem rozpoczyna się w dzień kolizji tudzież wypadku, do momentu odebrania pojazdu z warsztatu naprawczego. W przypadku orzeczenia szkody całkowitej okres wynajmu z OC sprawcy obejmuje także czas niezbędny do nabycia nowego pojazdu.

Bezpłatny wynajem z OC sprawcy

Uczestnictwo w wypadku drogowym jest bardzo stresujące. Dzięki nam nie musisz liczyć na wiecznie spóźniającą się komunikację miejską czy taksówki. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zapewni Ci bezpieczny powrót do domu. Nie musisz się o nic martwić. Wystarczy, że podpiszesz niezbędne dokumenty, a my błyskawicznie podstawimy auto pod wskazaną przez Ciebie lokalizację oraz zajmiemy się wszelkimi formalnościami.

➡️Komu przysługuje bezpłatny samochód zastępczy?

Bezpłatny samochód zastępczy przysługuje każdemu kierowcy, który brał udział w kolizji drogowej i którego pojazd został częściowo lub całkowicie uszkodzony. Koszt wypożyczenia auta pokrywany jest z polisy OC sprawcy. Przywilej ubiegania się o auto zastępcze przysługuje zarówno osobom prywatnym, jak i właścicielom firm, których pojazd służbowy został uszkodzony w zdarzeniu drogowym.

➡️Jak wygląda wynajem auta z OC sprawcy?

Przede wszystkim szkodę należy zgłosić do ubezpieczalni. Kolejnym krokiem jest przedstawienie oświadczenia o poniesionych stratach firmie świadczącej usługę wynajmu samochodu zastępczego. Procedura jest bardzo krótka i po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, kierowca może wybrać najodpowiedniejsze auto dla swoich potrzeb.

➡️Czy muszę udowodnić potrzebę wynajmu samochodu?

Przywilej ubiegania się o samochód zastępczy przysługuje każdemu uczestnikowi zdarzenia drogowego, stąd też nie ma konieczności dodatkowego udowadniania potrzeby skorzystania z tej możliwości.

➡️Czy Waszym autem mogę jeździć za granicę?

Samochodem wynajmowanym można podróżować po całej Unii Europejskiej. Warto jednak przed wyjazdem zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym kraju. Szczególną uwagę należy zwrócić na obowiązkowe wyposażenie pojazdu, jak na przykład apteczka, trójkąt ostrzegawczy czy liczba kamizelek odblaskowych w pojeździe.

➡️Czy w przypadku awarii pojazdu zastępczego zapewniacie pomoc?

W przypadku pojawienia się usterki samochodu wynajmowanego, na czas jego naprawy zapewniamy inny pojazd do całkowitego użytku przez klienta.

➡️Czy wypożyczalnia samochodów musi być wskazana przez ubezpieczyciela?

Ubezpieczyciel może wskazać rekomendowaną przez niego wypożyczalnię samochodów, jednak ostateczna decyzja dotycząca wyboru konkretnej firmy zawsze należy do klienta.

➡️Czy mogę skorzystać z dowolnej firmy?

Wolny rynek sprawia, że nikt nie może narzucić klientowi konieczności skorzystania z oferty konkretnej wypożyczalni. Przywilej ten przysługuje również w sytuacji, gdy firma wskazana przez kierowcę ma wyższe koszty wynajmu niż przedsiębiorstwo rekomendowane przez ubezpieczalnię.

➡️Czy otrzymam samochód takiej samej klasy jak posiadam?

Wynajmowany samochód powinien być tej samej klasy, co auto uszkodzone. Warto jednak pamiętać, że nie należy wypożyczać auta klasy wyższej niż to, które posiadamy na własność. W takim przypadku ubezpieczalnia pokryje tylko część kosztów wynajmu.

➡️Czy potrzebuję gotówki?

Koszt wypożyczenia auta zastępczego pokrywany jest z polisy OC sprawcy zdarzenia drogowego, stąd też nie ma potrzeby płacenia za wynajem gotówką.

➡️Na jak długo mogę wynająć auto?

W przypadku uszkodzenia częściowego, samochód jest udostępniany na czas pozbycia się wszelkich usterek pojazdu, natomiast w sytuacji stwierdzenia szkody całkowitej, auto zastępcze będzie do użytku przez klienta do momentu otrzymania środków finansowych z ubezpieczalni. Zdarza się, że wypożyczalnie dodają do tego terminu jeszcze kilka dni, by klient miał czas na zakup innego auta. Ubezpieczyciel nie może narzucać limitów kilometrów czy też godzin, w jakich auto powinno być użytkowane.